LIBRID

Aksesyon (Sağlama)

      

Aksesyon modülünün en önemli özelliği Z39.50 protokolü aracılığı ile bibliyografik kayıt indirip, indirilen kayda sipariş kartı ekleme ve teslim alma, fatura oluşturma ve son olarak da materyal ekleyerek işlemleri tek bir modülden yapılmasına olanak sağlamaktadır. Sistem  Opac üzerinden materyal isteğinde bulunabilme olanağı sağlamaktadır. Yapılan istek sonrasında kullanıcılara, bilgilendirme mailleri göndermektedir. Ayrıca, istek listesi oluşturulabilir, indirilebilir, yüklenebilir. Yeni istekler, hem katalog hem de yeni istekler içinde dublike kontrolü edilir.

 

Temel fonksiyonların yanında; OPAC'ta kitabın “siparişte”, “işlemde”, “henüz basılmamış”, “depoda yok” veya “baskısı tükenmiş” durumunun gösterimi ASI/NISO/BISAC/SISAC desteği Personelin kullanacağı elektronik yardım menüsü Veri tabanına bibliyografik kayıt eklemeden önce, çift kayıt oluşmasını engellemek için, ISBN, OCLC numarası, kitap adı, yazar adı, seri adı veya diğer erişim noktalarından kaydı kontrol etme olanağı sağlanmaktadır.

 

Özellikler ;

» İstekler Z39.50 protokolü aracılığı ile dünyadaki birçok kütüphane kataloğundan bibliyografik kayıt indirilerek ya da basit bibliyografik kayıt oluşturulabilir.

» Kitap teslim alındıktan sonra materyal eklenerek işlem sonlandırılabilir.

» Tek bir sipariş kartı ile birden fazla kitap sipariş verilebilmektedir.

» Sipariş aşamaları izlenebilmektedir.

» Sağlayıcı bilgileri kayıt altına alınabilmektedir.

» Her siparişe fatura bilgilerini eklemeye olanak sağlamaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Coming soon

Next Version!